Tomáš Tichý - bluegrass muzikant

Tomastichymusic.cz Tomastichymusic.cz Tomastichymusic.cz Tomastichymusic.cz
 
 

Tomáš se zabývá  výukou hry na mandolínu, akustickou a elektrickou kytaru, zpěvu, výuce skladby a psaní textů. V neposlední řadě vysvětlujie jak správně hudbu chápat a jak k ní přistupovat.

Jeho výukou prošla již řada muzikantů, kteří tím odstartovali svou hudební cestu. 

Výuka probíhá bez not a na základě individuálního přístupu. Každý žák si sám po dohodě určuje termíny učebních hodin. Sám se rozhoduje zda učební látku již zvládl a nebo zda je potřeba nějaká sóla či doprovod konzultovat.

Výuka probíhá v malebné obci Třebsín, která se nachází v překrásném Posázaví. Cesta z Prahy přes Davli a Štěchovice je dlouhá cca 30km a zabere cca 30min.

Cena za výuku je 250,- Kč/hod a doporučují se 2 hodiny najednou. Každá dvouhodina začíná tím, že se přehrají již naučená sóla či látka z minulé hodiny a následně se učíme látku novou, tzn. nějaké nové sólo, cílem je  po každé dvouhodině odejít s něčím novým.

V učební látce nejprve začínáme brnkáním na jednotlivé struny ( rozumíme dvoustruny ) pak stupnicemi a dále jednoduchými sóly tak, aby student co nejrychleji a co nejsnáze pochopil jak sám stavět sóla.

Po zvládnutí jednoduchých sól, přistupujeme k obohacení sól o další tóny a sóla se postupně stávají zajímavějšími a také složitějšími.

V rámci výuky Tomáš provozuje i poradenskou činnost v oblasti mandolín, elektrických kytar, hudebního ozvučení jednotllivých nástrojů a vybavení a přípravu celých kapel na sotěžní vystoupení.

V případě zájmu se na Tomáše neváhejte obrátit. 

Motto zní: co nejrychleji se naučit aspoň tak, aby si člověk mohl zahrát se svými přáteli u ohně nebo v jeho oblíbené restauraci.

Co možná nevíte je, že Tomáš s Markem Drábem ( dlouholetý kytarista z Nové Sekce ) založili v roce 1990 první soukromou školu hry na kytaru a mandolínu.